Jak jsme zvládli nevítanou návštěvu

A je to tady!!! Po sedmi měsících klidu přichází další laryngitida. Naposledy to bylo dost dramatické a neobešli jsme se bez hospitalizace. Nebylo to příjemné a doufám, že to tentokrát zvládneme doma.

Rýmička

Začátek je nenápadný jako vždycky – začínáme ucpaným nosem. Nic dramatického, ale už vím, jaký je obvyklý průběh, a jsem ostražitá. Dělám všechno pro to, aby se rýma nerozjela, ale ještě jsem nenašla ten zázračný prostředek, který by ji uměl okamžitě vyřešit. A tak se rozjíždí a v noci se posouvá směrem do hrtanu mojí dcerky.

Charakteristický zvuk při jejím nádechu ve mně vyvolává paniku. Nenechávám se však paralyzovat, začínám s osvědčenými opatřeními a doufám, že to zvládneme. Oproti jiným laryngitidám se tentokrát rozhodnu nečekat, jak se stav vyvine, ale „vyvíjím“ si ho podle sebe. Proto při prvním náznaku zhoršení jednám.

Jak to bylo dřív

U všech předchozích laryngitid jsem vždycky řešila, co si můžu dovolit udělat, abych dcerku nevzbudila. Probuzení s sebou totiž nese pláč kvůli nepohodě z nepříjemného kašle a křik a s ním spojené i zúžení už tak zúženého hrtanu… nic, co bych chtěla.

A tak obezřetně, ale rozhodně mažu krk, osvěžuji a ochlazuji vzduch a po zkušenostech z nemocnice pouštím inhalátor. Naštěstí dcerku nevzbudí a po 15 minutách inhalace je její dech opět neslyšný… jsem nadšená, že to tak skvěle a rychle zabralo a protože už je po půlnoci, upadám do neklidného spánku.

Ještě není konec

Kolem třetí hodiny se dcerčin dech zase zhoršuje. Opakuju osvědčené „kolečko“ procedur a k mojí úlevě se její stav opět zlepšuje a navíc pořád spí. Kolem šesté je to zpět, ale teď už jsem víc v klidu, protože spánek už trval dost dlouho na to, aby se po případném probuzení rychle uklidnila. K mému velkému překvapení ale spíme až do osmi. Dcerka se vzbudí, má ještě trochu štěkavý kašel, ale po sirupu a snídani se koná jen pár zakašlání a je klid.

Jsem unavená, ale šťastná, protože tohle jsem ještě nezažila. Dcerka je jen malinko unavená, ale žádnou nemoc na sobě nepociťuje a hrozně se diví, že nejdeme ven na trampolínu jako každý den :-).

Úspěšné pokračování

Den zvládáme bez větších obtíží – dávám sirupy, mažu krk, přikládám obklad, odvar z kořene lotosu několikrát inhalujeme. Trochu se bojím nadcházející noci. Naštěstí se obejde bez nějakých výrazných zhoršení. Stačí dvě noční inhalace a spíme od půlnoci až do rána v klidu.

Život ve svých rukách

Jsem nesmírně vděčná! Nenechala jsem se ovlivnit strachem a dělala jsem to, co jsem považovala za nejlepší. Možná je to i tím, že v aktuální fázi svého cyklu mám odstup od reality a nenechám se tolik rozhodit. Každopádně se mi opět potvrdilo, že mě nikdo nezachrání a pokud chci splnit svoje představy, musím pro to aktivně něco udělat.

Všechny svoje poznatky, tipy a rady k řešení laryngitidy a jejímu předcházení jsem pro každého, kdo se svým dítětem řeší tuhle nepříjemnou nemoc, sepsala do e-booku Vyhrajte s dětmi nad laryngitidou.

Pokud vás zajímá aktivní přístup je zdraví, můžeme se potkat v uzavřené skupině Pečujeme o zdraví, nebo na fb stránce Aktivně ke zdraví.

Jsem aktivní máma, která pečuje o zdraví pomocí 4 klíčů: psychické pohody, kvalitního jídla, pohybu a přírodních léčebných postupů. Baví mě předávat svoje poznatky všem, kteří nečekají na záchranu, ale berou péči o zdraví pevně do svých rukou. Jsem také autorkou e-booků 10 rad do vaší domácí lékárničky , Vyhrajte s dětmi nad laryngitidou a 4 klíče pro zdraví vaší rodiny. Povídání o mně si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.