Smrkový sirup

Konečně už i na Vysočině vyrostly smrkové výhonky. Na co jsou dobré? Můžeme si z nich udělat vynikající sirup proti kašli. Tady je postup, jak na to.

1. Natrháme smrkové výhonky do délky cca 5cm, ty v sobě totiž mají nejvíc blahodárných látek, které v sirupu chceme mít.

2. Připravíme si cukr, sklenici, případně biocitróny nebo kyselinu citronovou.

 

3. Na dno sklenice dáme hrst výhonků a na ně cukr tak, aby výhonky nebyly prakticky vidět.

4. Na cukr dáme zase hrst výhonků a pořádně je pěstí umačkáme.

5. Následující postup opakujeme tak dlouho, až je sklenice plná. K cukru můžeme do několika vrstev přidat i malé množství kyseliny citronové pro konzervaci.

6. Jako poslední vrstvu dáme cukr. Sklenici postavíme na světlé místo (např. okno) a přikryjeme víčkem nebo čistou látkou a zavážeme provázkem nebo gumičkou.

7.V průběhu následujících dvou až tří týdnů se začne tvořit zlatavá tekutina – sirup. Tu pak přelijeme přes cedník a plátno do lahví.

 

8. Sirup uchováváme v lednici.

Používáme ho na jakýkoli druh kašle nebo jako prevenci.

Pokud rádi čtete a zajímají vás další tipy, jak přírodní cestou pečovat o své zdraví, mrkněte se tady>>.

Pokud je pro vás lepší živá interakce, můžeme se potkat na fb stránce Aktivně ke zdraví nebo v bezpečném prostoru uzavřené skupiny Pečujeme o zdraví.

Jsem aktivní máma, která pečuje o zdraví pomocí 4 klíčů: psychické pohody, kvalitního jídla, pohybu a přírodních léčebných postupů. Baví mě předávat svoje poznatky všem, kteří nečekají na záchranu, ale berou péči o zdraví pevně do svých rukou. Jsem také autorkou e-booků 10 rad do vaší domácí lékárničky , Vyhrajte s dětmi nad laryngitidou a 4 klíče pro zdraví vaší rodiny. Povídání o mně si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.